Jeneratör Paralel Çalışması

Jeneratör Paralel Çalışma

Dünya işlev ve böyle jeneratörler gibi yedek güç sistemleri, büyümek için elektrik gücü hakkında daha bağımlı hale geldikçe, kesintisiz güç kaynağı sağlanması giderek daha önemli bir rol oynuyor. Bir jeneratör seçiminiz sizin özel uygulama için gerekli olan yedek güç miktarına öncelikle bağlıdır. Çoğu kez, temel cihazlar veya kritik ekipmanın kesintisiz çalışmasını sağlamak için yedek güç sadece minimum kaynağı gerektirebilir. Yoksa, yüksek kullanılabilirlik ortamlarda yaygın tam yük ve daha sonra bazı desteklemek mümkün gerekebilir. Her iki durumda da, bu ihtiyaçlarınızı tam olarak eşleşen bir jeneratör bulmak her zaman mümkün değildir. Bazen piyasada standart jeneratör ünitelerinin çıkış gücü kapasitesi büyük ölçüde asgari şartı aşan veya maksimum ihtiyacının kısa düşebilir. Bu koşut jeneratörler parlaklık bir alandır.

Jeneratörler paralel Operasyonu

Kurulum için en kolay yolu paralel bir sistem tam olarak birbirine benzemez jeneratörler kullanmak, ya da en azından aynı çıkış derece ve alternatör sahayı sahip olmaktır. Güç gereksinimleri yedeklemek için başka bir esnek bir yaklaşım değişken çıkışı iki veya daha fazla jeneratör sahip olmaktır. Her iki senaryoda, bu diğer zamanlarda zirve şartı veya istenilen minimum çıkışı sırasında maksimum verim elde etmek şalt paralel paralel olarak bağlanabilir.

Paralel güç üretim sistemlerinin faydaları

Paralel bekleme güç sistemleri her zaman tek bir büyük jeneratör üniteleri üzerinde önemli ölçüde avantajlı olmuştur. Ancak, bu tür sistemlerin uygulanması tarihsel nedeniyle yüksek maliyet alanı ve kurulum dahil ve korumak karmaşıklık yüksek düzeyde kısıtlamaları büyük projeler ya da kritik uygulamalar ile sınırlı olmuştur. Yakın zamana kadar, büyük ve küçük birçok işletme jeneratör paralel işletimi kaçındı. Gelişmiş entegre dijital kontrol teknolojilerinin tanıtımı ile, artık bu sistemler sağlayabilerek avantajlardan paralel ve fayda sistemleri çalıştırmak için çok daha kolay hale gelmiştir. Eğer paralel çalışacak şekilde düşünüyor olabilir önceden sahip jeneratörlerde ilgili daha fazla bilgi için el Jeneratörler Alış İpuçları okuyunuz.

( 1 ) Güvenilirlik

Birden jeneratörlerin paralel operasyonda doğasında fazlalık kritik yükler için tek bir jeneratör ünitesi tarafından sunulan daha fazla güvenilirlik sağlar . Bir birim başarısız olursa, kritik yükler öncelikli olarak sistemdeki diğer birimleri arasında dağıtılır. Birçok ortamlarda , güvenilir yedekleme gücü yüksek derecede ihtiyaç kritik yükler genellikle sistem tarafından üretilen toplam gücün sadece bir kısmını oluşturmaktadır . Paralel sistemde , bu en kritik unsurları birimlerinden biri söner bile gücünü korumak için gerekli fazlalık var demektir .

 

( 2 ) Genişleme

Eğer gereksinimlerini yüklemek maç için jeneratörler boyutlandırma , bu doğru bir yük artışlarını proje ve yeterince beklenen ek gereksinimler için planlamak zordur . Yük projeksiyonları saldırgan iseniz , bir jeneratör ilk yatırım gerekenden daha yüksek olabilir . Yük projeksiyonları yetersiz eğer Öte yandan , size güvenilir bir bekleme güç olmadan bırakılabilir veya pahalı jeneratör yükseltmeleri , hatta tamamen başka bir birim satın alma başvurmak zorunda kalabilirsiniz .

Paralel işletim sistemleri tarafından , bütçenizi taşmasını ya da nadiren kullanılan olsun pahalı birimler kadar kazık olmadan yük değişimleri sağlamak için daha kolaydır . Gerektiğinde Sürece yeterince fiziksel alan gibi , jeneratörler ek güç kaynağı için eklenebilir . Benzer şekilde, gereksiz jeneratörler ünitesinden ayrılabilen ve diğer sitelerde de ayrı ayrı kullanılabilir .

( 3 ) Esneklik

Paralel olarak birden fazla birim kullanılması , yüksek kapasiteli bir tek büyük boyutlu üreteci kullanılarak daha fazla esneklik sağlar. Paralel olarak çalışan birden fazla küçük jeneratörler gruplanmış edilecek ve bir tek , daha büyük jeneratör için bir çok büyük ayak izi için ihtiyaç azalmıyor dağıtılmış bir moda bulunabilir gerekmez . Çatı katındaki tesisat veya sınırlı alanlarda küçük ölçekli jeneratörler kurma yaratıcı bunları uygun hale getirmek için yollar bulabilirsiniz birkaç yolu vardır . Birimler yan yana olması bir kolektif büyük bir yer gerekmez , çünkü bunlar genellikle küçük tesislerde monte edilebilir veya boşluk bir kısıtlayıcı faktör olduğu zaman .

Bakım ve servis (4 ) Kolaylığı

Sistemde bir jeneratör bozulursa veya bakım gerektiriyorsa , bireysel birimler diğer birimlerin işleyişini aksatmadan demonte ve bakım yapılabilir. Paralel sistemde doğasında fazlalık çok katmanlı koruma sağlar ve kritik devreler için güç kesintisiz tedarik sağlar .

( 5 ) Maliyet -etkililik ve Kalite Performansı

Paralel çalışan ayrı birimler genellikle küçük kapasiteli vardır . Bu jeneratörlerde kullanılan motorlar genellikle endüstriyel olan , on-road veya onlara güvenilirlik ve güç birimi başına nesil düşük maliyetli yüksek derecede verir gelişmiş üretim teknolojisi ile tasarlanmış yüksek hacimli motorlar .

Paralel Sistemleri kurma Key Hususlar

Çoğu durumda, paralel bir sistemdeki her bir jeneratörü birlikte kablolu olan 4-6 mikro-kontrol oluşur. Bireysel jeneratörler farklı satıcıları ve kontrolörler tarafından imal edilmiş ise kurulum artar karmaşıklığı analog ve dijital teknolojilerin bir arada dayanmaktadır . Tipik olarak , bu paralel bir büyük kapasiteli jeneratör kurmak ve yedek güç sağlamak için hazır olması için yaklaşık 3-4 hafta sürer . Ancak, özel konutlar ve küçük işletmeler gibi küçük uygulamalarda , daha az zaman alabilir . Yükleme işlemi , her iki durumda da , altı temel özellikleri içerir ve deneyimli bir elektrik teknisyeni yardım gerektiren karmaşık bir süreçtir . İlgili bazı şeyler hakkında bir fikir edinmek için , bu temel özellikleri aşağıda açıklanmıştır :

 

Hız Kontrolü : Her birey jeneratör kendi belirtilen motor hızı ve frekansında çalışır . Bireysel jeneratörleri birbirine bağlandığında , onların motor hızları tüm sistemin genel hızda kilitlenir .

Load Balance : Her jeneratör tarafından paylaşılan yük onun motor hızını belirler . Paralel sistemde ,tüm yük tüm jeneratörlerin tarafından paylaşılır .

Senkronizasyon: Bu genel sistemin edilene her üretecinin faz senkronize etmek için gerekli tabii ki. Otomatik senkronizasyon ekipman da birçok durumda kullanılabilir.

Voltaj Regülasyonu : tek jeneratör motor hızları durumunda olduğu gibi , her bir ünitenin voltaj sistemindeki diğer birimlerin o içine kilitlenir. Her hangi bir ünitede sistemdeki diğer jeneratörler biraz daha yüksek bir voltaj ayar noktası vardır , bu sistemin tüm gerilim yükü taşıyan sona erecek. Bireysel jeneratör voltaj regülatörleri ayrı voltaj kontrol tüm transformatörler girdi toplayarak bireysel jeneratörlerin gerilim ayar noktalarını düzenleyen bir çapraz reaktif mevcut sistemde , bir birine bağlanır.

Jeneratör Controller: Bir denetleyici motor parametrelerini ve sistemdeki her birimin alternatör kontrol etmek için yüklenir. On / off gitmek için yük kontrolü ve zamanlama jeneratörler mevcut yeni dijital kontrol bazı da yapılabilir.

Proaktif Röle : Proaktif bir röle kontrolörü doğru senkronizasyon , yük ve gerilim denge denetler ve güç fonksiyonları ters .

Tüm bu özellikler genellikle jeneratörler içine mikro denetleyiciler yükleyerek düzenlenir . Geleneksel Paralel işletim sistemleri , jeneratör , her kombine sistemi yöneten bir ana kontrol ünitesine ek olarak kendi denetleyicileri vardır . Bu, muazzam karmaşıklığı ve kurulum maliyeti , küçük set up , ve hatta bazen daha büyük olanlar içinde geçerli değildir . Onlar bireysel jeneratörün çalışmasını kontrol etmek ve ana kontrolör tarafından kontrol edilir paralel sistemin çalışma ile senkronize olmak zorunda kontrolörlerin her yüklü olması gerekiyor. Geleneksel, eski paralel sistemlerde , elektrikli bir sürü gürültü nedeniyle çoklu kontrolörleri eşzamanlı operasyon da vardır . Bu rahatsızlık bir sürü neden olur ve bu sistemler genellikle geçici çöküşü yatkındırlar. Bu nedenle, ek bir masraf ve üstesinden gelmek için bir engeldir elektrik kesintileri sırasında tutarlı güç kaynağı , sabit gözetim gerektirir .

Geleneksel Paralel sistemlerde karşılaşılan sorunlardan bazıları dijital kontrollü sistemler entegre üstesinden vardır . Entegre paralelliğe , her jeneratör tüm yukarıdaki anahtar özelliklerini izlemek ve kontrol etmek için kullanılan tek bir dijital denetleyicisi vardır . Bu önemli ölçüde gürültüyü azaltır ve paralel güç ünitesinin performansını artırır . Ayrıca bu kontrolörleri tak ve çalıştır cihazlardır . Biri başarısız olursa , bu sadece onu çıkarıp bir yedek ünitesi ile değiştirilmesi meselesidir . Her şey eğitimli profesyoneller tarafından kurulum başladığında , uzman teknik yardım için ulaşmak için ihtiyacı da büyük ölçüde azalır . Ayrıca Jeneratörler genset işlevi ve nasıl elektrik üretmek hakkında ayrıntılı bilgi için Nasıl Çalışır ziyaret edin.

Entegre jeneratörler için tercih şirketleri de denetleyicileri sayısı minimuma indirgenmiş ve tüm iletişim dijital olduğundan , bitmeyen sert kablo ek güçlük ile uğraşmak zorunda değilsiniz . Temel özellikleri çalışma komplike sorun giderme için yol yapım , ona ana denetleyici bağlayarak bir bilgisayarda izlenebilir . Modern koşut şalt yanı sıra uzaktan izleme için bilgisayar ve internete bağlı olabilir .

Gördüğünüz gibi , paralel jeneratörler çalışan bazı açık avantajları vardır ve yüksek düzeyde , gereksiz , yedek güç almak isteyen herhangi bir şirket için bir göz olmalıdır . Ancak, maliyet ve dikkate almak başka düşünceler vardır ve çünkü söz karmaşıklığı , teknik uzmanlık düzgün yapılandırılmış paralel sistemi tasarlamak ve kurmak için mutlak bir zorunluluktur

Leave a Reply

  

  

  

jeneratör