Jeneratör Yakıt Tankı

 

Dizel Jeneratör Yakıt Tankları

 

Jeneratörler ülkemizde genellikle elektrik kesintilerinden etkilenmemek adına Standby olarak kullanılmaktadır. Bu, yakıt yanma başlatmak için mekanik enerji girişi ile ve elektrik enerjisi bırakılan enerji dönüştürme ile yapılır. Bir jeneratör elektrik oluşturur hakkında daha fazla bilgi için bu makaleyi okuyun . Yakıtsız elektrik kesintilerinde jeneratör mevcut ise, jeneratör amacı kaybolur . Bu yüzden böyle bir olasılığa ortaya çıkmaz , böylece yakıt depolamak için gereklidir . Yakıt özel olarak tasarlanmış bir yakıt tankı içinde depolanır. Çeşitli faktörler uygun jeneratör yakıt tankı seçme ve kurarken dikkat edilmesi gereken .

 

Yakıt Tankı Kapasitesi Belirlenmesi

 

Önce bu yakıt tankı kapasitesini belirleyecek gibi saklamak için ne kadar yakıt belirlemek gerekir . Öncelikle aşağıdaki üç parametre tahmin edilerek asgari depolama kapasitesi hesaplayın.

 

( 1 ) Acil Stok : Ne kadar yakıt size malzeme veya aşırı tüketim ihtiyaçları gecikmeler için izin gerektirir ?

 

Besleme için ( 2 ) Kurşun -Saat: satıcıdan jeneratör siteye yakıt satın almak için gerekli teslim süresi nedir ?

 

( 3 ) Kurşun – Zamanlı Hisse Senedi : Ne kadar yakıt size teslim süresi sırasında jeneratör çalıştırmak için gerektirecektir ?

 

Yukarıdaki üç parametrelere dayalı , en az depolama gereksinimi olarak belirlenmiştir -

 

Minimum depolama kapasitesi = Acil Stok + Kurşun zamanlı Stok

 

Yakıt depolama kapasitesi hangi seviyede sizin için en uygundur ?

 

Seyrek veya kısa süreleri vardır elektrik kesintileri durumunda , daha küçük bir depolama tankı yakıt gereksinimleri için yeterli olacaktır . Ancak, dolum tankına küçük çok daha sık yakıt satın almanız gerekir . Eğer depolama tankı ve düşük bakım maliyetleri kurma düşük ilk yatırım ( sermaye maliyeti ) tabi iken , yakıt birim teslim maliyeti daha yüksek olacaktır .

 

Büyük depolama tankları jeneratör büyük ticari kuruluşlar desteklemek için kullanılır gereklidir ya da elektrik kesintileri sık ve uzun süre için son nerede vardır . Bu durumda, daha az ve daha büyük partiler halinde yakıt satın alabilirsiniz . Ancak, depolama tankı kurma yüksek başlangıç ​​harcamaları ( sermaye maliyeti ) tabidir. Bakım masrafları da uzun vadede yüksek olacaktır . Eğer tek seferde teslim edilecek yakıt büyük miktarlarda sipariş çünkü Öte yandan , yakıt birim masrafı azalır . Ancak, yakıt daha büyük bir miktarda depolama tehlikelerden kaynaklanan gizli maliyet hesap gerekir .

 

Depolama kapasitesi sonuçlandırılması önce satıcı ile yakıt temini için sözleşme sonuçlandırmak için gereklidir . Gerekli frekansta gerekli miktar temin için satıcı kapasitesi değerlendirilmeli ve varsayılan için cezalar sözleşmede dahil edilmelidir .

 

Yakıt Tankları Türleri

 

Jeneratör yakıt tankları genellikle üç tiptir -

 

( 1 ) Alt taban tankları

 

( 2 ) Yeraltı depolama tankları

 

( 3 ) toprak depolama tankları üzerinde

 

Sub Base Tanklar

 

Eğer yakıt az 1.000 galon saklamak gerekiyorsa, alt temel tankları gerekir . Adından da anlaşılacağı gibi , alt temel tanklar yerden ancak jeneratör baz altına uyacak şekilde tasarlanmıştır .

 

Alt temel tank kesiti dikdörtgen ve çift duvarlı tanklar . Bu sızıntı durumunda yakıt dökülmesini önlemek için yardımcı olur . Her iki tank ağır göstergesi kaynaklı çelik kullanılarak inşa edilmelidir . Çeşitli boru ve bağlantı parçaları birincil tankı , yakıt besleme ve dönüş olmak önemli olanları bağlı olan , havalandırma , acil basınç tahliye valfi ve yüksek ve düşük seviye yakıt alarmları . Tank dolum sistemi ve tank % 95 dolu olduğunda giriş vanası otomatik olarak kapanır sırasında dökülme olduğu gibi tasarlanmış olması gerekir . Yükleme tamamlandıktan sonra birincil tankı 5 psi test edilir ve ikincil tankı 3 psi test edilir .

 

Yeraltı Depolama Tankları

 

Eğer yakıt 1.000 ‘den fazla galon saklamak gerekiyorsa, yeraltı depolama tankları veya yer üstü depolama tankları seçebilirler . Yeraltı depolama tankları onlar çevre korumalı , çünkü daha uzun bir yaşam kurmak ama olması daha maliyetlidir. Yeraltı depolama tankları cam elyaf takviyeli plastikten inşa edilebilir . Yapısal sağlamlığını sağlamak için böyle tankları genellikle çok yivli edilir . Alternatif olarak  çelik yer altı depolama tankları tercih edilebilir fakat bu da zamanla korozyona uyrayarak çürüme yapabilir ve onarılması zor ve maliyetli olur. Aynı şekilde , jeneratör için yeraltı depolama tankından boru cam elyaf takviyeli plastik veya kaotik korumalı çelik olabilir .

 

Yer altı depolama tankı sistemlerinde sızıntı ve döküntüler pahalı ve düzeltmek için zor olabilir . Bu tür sistemler taşma ve dökülme önleme ekipman ve prosedürler ile donatılmalıdır . En kötü durum senaryosunda , yeraltı depolama tanklarının kurulumu yakıt dökülmesi veya sızıntı sınırlı bir alana içerdiği şekilde olmalıdır . Bu nedenle, yeraltı alanı beton zemin ve duvarlar ile çevrilidir . Yeraltı depolama tankları bu alanda yüklendikten sonra , dış bölge kum ve çakıl ile doludur .

 

Zemin Depolama Tankları yukarıda

 

Adından da anlaşılacağı gibi bu tankların yerden yüklenir. Bu yeraltı depolama tanklarına inşaat benzer olmakla birlikte, yakıt depolama tanklarının iki tür kurulum prosedürleri farkı bir çok şey var alternatör  . Bu tehlikeleri en aza indirmek için dikkat edilmesi gereken farklı faktörler nedeniyle . Yerden depolama tankları çevredeki diğer tesislere yayılan yangın riski ile bir yangın tehlikesi oluşturmaktadır. Bu nedenle bu tankların diğer tesislerden en az belirtilen uzakta olması gerekir. Dökülmeleri  alternatör içeren ve sızıntılar hendek etrafında yer üstü depolama tankları üzerinde inşa edilecek sahip olmak için . Üreticiler tarafından kuşatılan ücretsiz hacmi genel olarak tank hacminin % 110 olmalıdır . Yer üstü depolama tankları da uygun alternatör koruyucu yapılar tarafından hava koşullarından korumalı gerekir .

 

 

 

Onaylar ve Kodları

 

Jeneratör yakıt tankları ve beraberindeki boru sistemleri montaj önce ön onay gerekir . Bu endüstriyel teşebbüsler için değil, aynı zamanda yurt içi veya ticari kullanım için kullanılan yakıt tankları için sadece bir gerekliliktir . Çok küçük kapasitelerde sadece tanklar onayları muaf olabilir . Döşenmiş gereken bilgileri imalat çizimleri , ayrıca , önerilen kontrol ve bağlantı şeması , önerilen boru düzeni ve üreticilerin satın alınan tüm bileşenler için ürün bilgi formları ‘ kurulum talimatları içerir .

diesel genset fuel tank

Leave a Reply

  

  

  

jeneratör