Taksim’de Sert Müdahale !!

gezi-taksim5
Polis Taksim’de yine yeni güne sert müdahale ile başladı.
Polisle eylemciler arasında şu sıralarda çok sert çatışmalar yaşanıyor. Olaylar, İstiklal Caddesi, Sıraselviler, Harbiye ve Beşiktaş’da sürüyor.
Taksim Gezi Parkı’nda 4 gündür süren olaylar akşam saatlerinde aratarak devam ediyor. Polis, meydandaki eylemcilere gaz bombası sıktı. Polisin sıktığı gazdan etkilenen eylemciler İstiklal Caddesi’ne geçti. İstiklal Caddesi’nde toplanan kalabalık bir grup polise kaldırım taşları atarak ortalığı savaş alanına çevirdiler.
BİR EYLEMCİ KADIN ÖLDÜ İDDİASI

Bu arada çatışmaların yaşandığı yerlerde bulunanlar 26 yaşında Aylin adlı kadının öldüğünü iddia ettiler. Okan Bayülgen de Aylin adlı kadının panzer altında kalarak hayatını kaybettiğini twitter’den duyurdu.

saat 19.40′da İstanbul Metrosunun Osmanbey istasyonu da kapatıldı.Gezi Parkı için Taksime gitmek isteyen yüzlerce İstanbullu metro ile Osmanbey’e giderek, Taksim’e gitmek üzere toplanıyordu. Metro seferleri Şişli-Hacıosman arasında yapılıyor. Taksim’de 3g kapatıldığı için bölgedeki bazı ev ve dükkanların wi-fi şifrelerini kaldırmaya başladığı gelen bilgiler arasında.

Leave a Reply

  

  

  

jeneratör